konteyner

  • Coşter Nakliyat

Standart Konteyner

Genel yükler için tasarlanmıştır, kapısından sığabilecek tüm kuru yükler için kulanılır. 20’DC (Dry Container) Uzunluk 6 metre , en ve yükseklik 2,35 metredir. 25-28 m3 ve 25-27 ton arası yük alır. Yükünüz az veya ağır tonaj ise (mermer,granit vs…) bu tip konteynere yüklenir. 40’DC (Dry Container) 50-55 m3 ve 25-27 ton yük alır. Ağırlığı az olan havaleli yükler için tasarlanmıştır.40’HC (High Cube Dry Container) 40’DC ile aynı özelliğe sahip olmasıyla birlikte yaklaşık 30 cm daha yüksek’tir. 60-65 m3 ve 25-27 ton yük alır. Uzunluk 12 metre ,en ve yükseklik 2,35 metredir.

Open Top Konteyner 20’OT ve 40’OT

Konteynerin üstü açıktır ve branda ile örtülüdür. Ürünün fiziksel olarak konteyner kapısından sığmadığı ve yükün konteyner yüksekliğinden fazla olduğu durumlarda kullanılır. Ör: Makine, araç, mermer vs…

Reefer Konteyner (Soğutmalı Konteyner)20’RF ve 40’RF

Taşıma sırasında bozulmaması gereken yükler ve gıdalar için belirli bir ısı derecesini koruyan konteynerler’dir.

Flat Rack Konteyner 20’FR ve 40’FR

Konteynerin 2 yan tarafı ve üst tarafı yoktur. Üstten ve yanlardan taşmaları olan yükler için kullanılmaktadır. Ör:Makine, jeneratör, trafo, araç, tekne, v.s…

Platform Konteyner (Artificial Tweendeck) 20’ ve 40’

Dört tarafı ve üst tarafı yoktur sadece alt tarafı mevcuttur. Üstten, yanlardan ön ve arkadan taşmaları olan yükler için kullanılır.

Ventilated Konteyner (Havalandırmalı Konteyner) 20’

Yolculuk esnasında bozulabilecek ürünleri (Ör: fındık vs…) taşımak için alt ve üst tarafında ızgaraları sayesinde havalandırma özelliğine sahiptir..

Bulk Konteyner 20’

Kuru dökme yükler için tasarlanmıştır.Yükleme konteyner üstünde bulunan 3 kapaktan yapılmaktadır.